Як відкрити свій інтернет-магазин в Україні

2023-09-11 14:41
207
Ця стаття на мовах: UA / RU

Стаття у розділах:

Бізнес і фінанси Юридична допомога

Зміст

Інтернет-магазин — це сучасний і перспективний спосіб розвитку бізнесу, який дозволяє продавати товари або послуги онлайн, без необхідності мати фізичне приміщення, склад або штат співробітників. За даними останніх досліджень сфери, у 2023 році обсяг ринку електронної комерції в Україні склав 6,1 млрд доларів, що на 19% більше, ніж у 2022 році. При цьому понад 60% українців регулярно роблять покупки в інтернет-магазинах.

Якщо ви хочете приєднатися до успішних онлайн-продавців, вам потрібно знати, як правильно відкрити свій інтернет-магазин в Україні. У цій статті ми розповімо про основні кроки, яких слід дотримуватися, а також про законодавчі та податкові нюанси, яким треба приділити увагу у процесі відкриття запуску бізнесу в інтернеті.

Крок 1. Визначте свою нішу та цільову аудиторію

Перш ніж запускати інтернет-магазин, потрібно визначити, що саме ви будете продавати та кому. Оберіть нішу, яка вас цікавить, має попит на ринку та не перенасичена конкурентами. Досліджуйте потреби та болі своїх потенційних клієнтів, їхню готовність платити за конкретний товар або послугу, їхню лояльність до брендів. Створюйте та вивчайте портрет ідеального покупця, враховуючи його соціально-демографічні характеристики, психологічний тип, поведінковий фактори та канали комунікації.

Крок 2. Оберіть назву та домен для свого інтернет-магазину

Назва інтернет-магазину — це те, що запам’ятовується клієнтами та відрізняє проект від конкурентів. Обирайте назву, яка відображає суть бізнесу, легко читається та запам’ятовується, не суперечить законодавству та моральним нормам. Перевіряйте, чи немає такої ж або схожої назви у інших компаній, особливо у тій самій ніші. 

Також перевіряйте, чи доступний домен з такою ж назвою. Домен — це адреса вашого сайту в мережі Інтернет, наприклад, busyb.com.ua. 

Вибирайте домен, який відповідає назві вашого інтернет-магазину, легко вводиться та не містить складних символів. Рекомендуємо використовувати домени першого рівня, такі як .com, .ua, .net тощо.

Крок 3. Виберіть платформу для створення свого інтернет-магазину

Платформа для створення інтернет-магазину — це програмне забезпечення, яке дозволяє створити та налаштувати свій сайт, додавати товари, приймати замовлення та оплату, вести облік та аналітику. Існує багато платформ для створення інтернет-магазину, але ми рекомендуємо вам обрати одну з наступних:

 • Хорошоп — це українська платформа для створення інтернет-магазину, яка пропонує готові шаблони дизайну, інтеграцію з популярними сервісами доставки та оплати, SEO-оптимізацію, мобільну адаптацію та безкоштовний SSL-сертифікат. Хорошоп має простий та зручний інтерфейс, підтримку української мови та можливість тестувати платформу безкоштовно протягом 7 днів;
 • Shopify — це світовий лідер серед платформ для створення інтернет-магазину, який працює вже в 175 країнах. Shopify надає широкий вибір функціоналу, дизайну та інтеграцій для будь-якого виду бізнесу. Shopify має власний сервіс оплати Shopify Payments, який дозволяє приймати кредитні картки без комісій. Shopify пропонує 14-денний безкоштовний період тестування;
 • Mobicard — вітчизняний і повністю безкоштовний сервіс для малого та середнього бізнесу для запуску сайтів-візиток з усім необхідним функціоналом для презентації бізнесу, здійснення продажів і комунікації з клієнтами (надає можливість налаштувати дизайн, каталог товарів і послуг, чат, унікальне посилання та багато іншого) і заробляє на просуванні проектів, якщо користувач замовить таку послугу;
 • WooCommerce — це безкоштовний плагін для WordPress, який дозволяє перетворити будь-який сайт на повноцінний інтернет-магазин. WooCommerce має велику кількість тем, розширень та налаштувань для різних сфер бізнесу. WooCommerce підтримує багато способів оплати та доставки, а також інтегрується з багатьма сервісами аналітики, маркетингу та CRM. Для використання WooCommerce вам потрібно мати власний хостинг та домен.

Крок 4. Зареєструйте свою діяльність та оберіть податковий режим

Якщо ви хочете вести легальний бізнес в Україні, потрібно зареєструвати свою діяльність як суб’єкта господарювання. Є можливість обрати одну з наступних форм:

 • ФОП (фізична особа-підприємець) — це найпростіша та найпопулярніша форма для малого бізнесу, яка не потребує статутного капіталу, звітності та бухгалтерського обліку. ФОП може обрати один з чотирьох груп податкового режиму: загальна система, єдиний податок 1-3 групи;

Переваги ФОП — простота реєстрації та ведення, можливість користуватися соціальними гарантіями, низькі податки. Недоліки ФОП - обмежена кількість видів діяльності, відсутність юридичного статусу, висока відповідальність особистим майном.

 • ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю) — це найбільш поширена форма для середнього та великого бізнесу, яка передбачає наявність статутного капіталу (мінімум 1 гривня), учасників (мінімум один) та директора. ТОВ може обрати загальну систему оподаткування або єдиний податок 3-4 групи. 

Переваги ТОВ — юридичний статус, обмежена відповідальність учасниками своїм майном, можливість приваблювати інвестиції та партнерство. Недоліки ТОВ — складність реєстрації та ведення, необхідність звітності та бухгалтерського обліку, високий ризик перевірок.

Для реєстрації своєї діяльності потрібно подати заяву та пакет документів до державного реєстратора або через онлайн-сервіс (Дія). Також потрібно відкрити рахунок в банку, отримати ЕЦП (електронний цифровий підпис) та зареєструватися в податковій службі.

Крок 5. Заповніть свій інтернет-магазин товарами та контентом

Після того, як вже було створено сайт на обраній платформі, потрібно заповнити його товарами та контентом. Для цього необхідно:

 • визначити асортимент товарів, які будуть продаватися — можна пропонувати свої власні товари, купувати їх у постачальників або використовувати модель дропшиппингу, коли товари відправляються клієнтам безпосередньо від виробника;
 • створити каталог товарів на своєму сайті, додавши назву, опис, характеристики, ціну, фото та іншу інформацію про кожен товар — використовуйте ключові слова та унікальний контент для SEO-оптимізації вашого сайту;
 • налаштувати способи доставки та оплати для своїх клієнтів — можна пропонувати різні варіанти доставки, такі як кур’єрська, поштова, самовивезення тощо. Можна приймати різні способи оплати, такі як готівка, кредитна картка, електронний гаманець тощо. Інтегруйте свої способи доставки та оплати з платформою за допомогою плагінів або API;
 • створити контент для свого сайту, який буде інформувати, переконувати та зацікавлювати вашу аудиторію — контент може бути різного типу, такого як текст, фото, відео, аудіо тощо. Він повинен бути корисним, цікавим та актуальним для обраної ніші. Створюйте контент для різних сторінок сайту, таких як головна, про нас, контакти, FAQ тощо. Також створюйте контент для свого блогу, соціальних мереж, email-маркетингу тощо.

Крок 6. Просувайте свій інтернет-магазин та залучайте клієнтів

Передостанній крок до успіху вашого інтернет-магазину — це його просування та залучення клієнтів. Для цього вам потрібно використовувати різні канали та інструменти маркетингу, такі як:

 • SEO (пошукова оптимізація) — це процес покращення видимості вашого сайту в результатах пошуку в мережі Інтернет. SEO включає в себе технічну, контентну та зовнішню оптимізацію; 

Технічна оптимізація полягає в покращенні швидкості, безпеки, мобільної адаптації та інших параметрів вашого сайту. Контентна оптимізація полягає в створенні якісного, унікального та релевантного контенту для аудиторії, використанні ключових слів та метатегів. Зовнішня оптимізація полягає в отриманні посилань на сайт з інших авторитетних ресурсів, створенні соціальних сигналів та онлайн-репутації.

 • SMM (соціальний медіа маркетинг) — це процес просування вашого бренду, товару або послуги в соціальних мережах, таких як Facebook, Instagram, YouTube тощо. SMM допомагає вам побудувати лояльне співтовариство, збільшити свою видимість, сприяти продажам та отримати зворотний зв’язок;

Для ефективного SMM потрібно створювати цікавий та корисний контент для своїх платформ, спілкуватися з аудиторією, проводити рекламні кампанії та конкурси, аналізувати їх результати.

 • PPC (pay-per-click) — це модель реклами в мережі Інтернет, при якій ви платите за кожне натискання на ваше оголошення. PPC дозволяє швидко привертати увагу до свого сайту, налаштовувати аудиторію за різними критеріями, контролювати витрати та ефективність. Найпопулярнішими платформами для PPC є Google Ads та Facebook Ads;
 • Email-маркетинг — це процес надсилання електронних листів вашим поточним або потенційним клієнтам з метою інформування, переконання або локалізації. Email-маркетинг допомагає підтримувати зв’язок з вашою аудиторією, збільшувати свою конверсію та повторні продажі, а також отримувати відгуки та рекомендації. 

Для ефективного email-маркетингу потрібно створити базу контактів, сегментувати її за різними критеріями, створювати цікавий та корисний контент для своїх листів, налаштовувати автоматичні розсилки та аналізувати показники.

Крок 7. Аналізуйте свої результати та оптимізуйте свої процеси

Останнім, але не менш важливим кроком до успіху інтернет-магазину є аналіз ефективності та оптимізація вашої стратегії. Для цього вам потрібно використовувати різні інструменти та метрики, такі як:

 • Google Analytics — це безкоштовний сервіс від Google, який дозволяє вимірювати та аналізувати трафік, поведінку, конверсію та дохід сайту;

Google Analytics допомагає розуміти, хто є вашими клієнтами, звідки вони приходять, що вони роблять на вашому сайті, як вони реагують на ваш маркетинг та як вони стають вашими покупцями.

 • Google Search Console — це безкоштовний сервіс від Google, який дозволяє перевіряти та покращувати видимість вашого сайту в пошукових результатах Google;

Google Search Console допомагає знаходити та усувати помилки на сайті, оптимізувати його для мобільних пристроїв, покращувати швидкодію та безпеку, додавати його до індексу Google та отримувати інформацію про ключові слова, посилання та рейтинг сайту.

 • Facebook Pixel — це код, який ви вставляєте на свій сайт, щоб відстежувати дії вашої аудиторії на ньому та на Facebook;

Facebook Pixel допомагає вам створювати цільову аудиторію для своїх рекламних кампаній, вимірювати їх ефективність, оптимізувати їх для конверсії та ремаркетингу.

 • Hotjar — це інструмент для аналізу поведінки вашої аудиторії на сайті. Hotjar дозволяє створювати карти тепла, записи сесій, опитування та форми зворотного зв’язку. 

Hotjar допомагає розуміти, що сподобалося або не сподобалося вашим клієнтам на вашому сайті, як вони користуються ним, що їх зупиняє або мотивує до покупки.

Використовуючи ці та інші інструменти та метрики, можна аналізувати свої результати та оптимізувати процеси. Ви маєте можливість змінювати свою стратегію, дизайн, контент, маркетинг, ціноутворення тощо, щоб покращити свою конкурентоспроможність та задовольнити потреби клієнтів.

Як відкрити свій інтернет-магазин в Інстаграм

Окрім створення свого власного сайту для інтернет-магазину, також можна скористатися можливостями соціальної мережі Інстаграм. Інстаграм — це популярна платформа для обміну фото та відео, яка має понад 1 млрд активних користувачів у всьому світі. Інстаграм дозволяє створювати бізнес-акаунти, додавати товари до свого каталогу, створювати магазин на своїй сторінці, робити рекламу та продавати свої товари безпосередньо в додатку.

Для того, щоб відкрити свій інтернет-магазин в Інстаграм, вам потрібно:

 • створити бізнес-акаунт в Інстаграм або перевести свій існуючий акаунт в бізнес-акаунт — для цього вам потрібно мати сторінку в Facebook, яка буде пов’язана з вашим аккаунтом в Інстаграм (можна створити бізнес-акаунт в налаштуваннях вашого профілю в Інстаграм);
 • додати товари до свого каталогу в Facebook — для цього вам потрібно мати доступ до Facebook Business Manager, де є можливість створити каталог товарів для свого бізнесу (у вас є можливість додавати товари вручну або завантажувати їх з файлу, а ще ви можете синхронізувати ваш каталог з вашою платформою для створення інтернет-магазину, якщо вона підтримує таку можливість);
 • налаштувати магазин на своїй сторінці в Інстаграм — для цього вам потрібно підключити каталог товарів до вашого бізнес-акаунта в Інстаграм (в налаштуваннях вашого профілю в розділі “Магазин”);
 • додавати товарні мітки до своїх публікацій та історій в Інстаграм — для цього потрібно обирати товари з каталогу, які ви хочете показати на своїх фото або відео, та додавати до них мітки з назвою та ціною (таким чином, можна привертати увагу до своїх товарів, спонукати користувачів натискати на них та переходити до сторінки з детальною інформацією та можливістю покупки);
 • робити рекламу свого магазину та товарів в Інстаграм — для цього вам потрібно створювати рекламні кампанії в Facebook Business Manager, де ви можете налаштовувати свою цільову аудиторію, бюджет, формат, мету та контент вашої реклами (ви можете запускати рекламу свого магазину в цілому або окремих товарів, використовуючи товарні мітки).

Використовуючи ці та інші способи, можна просувати свій інтернет-магазин в Інстаграм та залучати нових клієнтів. Однак не забувайте, що для успіху бізнесу важливо не тільки привертати увагу, але й задовольняти потреби та очікування цільової аудиторії, надавати якісний товар та сервіс, підтримувати зв’язок та лояльність спільноти.

Підсумок

В цій статті ми розповіли про те, як відкрити свій інтернет-магазин в Україні. Ми розглянули сім основних кроків, яким слід дотримуватися, а також про законодавчі та податкові нюанси, яким треба приділити увагу. Ми також розповіли про те, як використовувати можливості соціальної мережі Інстаграм для створення та просування свого інтернет-магазину.

Сподіваємося, що ця стаття була корисною для вас та стала джерелом натхнення на створення та запуску свого успішного онлайн-бізнесу. Бажаємо вам удачі та ефективних результатів!


Ви експерт? Поділіться досвідом на busyb
Сподобалась стаття? Читайте нас в телеграм