15 ідей дрібного бізнесу з мінімальними інвестиціями

2024-03-25 17:18
151
Ця стаття на мовах: UA / RU

Стаття у розділах:

Бізнес-інструкції Бізнес і фінанси

Зміст

Вітаю! Це стаття-перелік зі 15 ідеями дрібного бізнесу, які можуть вас надихнути на відкриття власної маленької справи з великою душею ❤️

Загальні положення

Будь який бізнес складається з кількох організаційних частин:

1. Обладнання для надання послуг, виготовлення продукції, матеріали

В залежності від обраного вами бізнесу, він вимагає деяких інвестицій у обладнання. Вам слід ретельно спланувати, яке обладнання/програмне забезпечення вам необхідне для ведення вашого бізнесу.

Наприклад:

 1. Для СТО: підйомник, інструменти для ремонту.
 2. Для магазину: стелажі для продукції, касовий апарат, холодильники, ПЗ для обліку продажів і складу, принтери етикеток і так далі.
 3. Для кав’ярні: полички для випічки, кавовий апарат, столики і стільці, ПЗ для обліку кав’ярні.
 4. Для онлайн магазину: ПЗ для обліку складу, програми для онлайн продажів (веб-сайт, сторінка інстаграм, сторінка мобікард).

Також вам необхідно закупити матеріали для ведення бізнесу. Це можуть бути: запчастини, продукти і т.д. Знайдіть постачальників у своєму місті, які можуть постачати матеріали на підходящих для вас цінових і якісних умовах.

2. Приміщення для операційної діяльності

Це може бути як арендоване комерційне приміщення, так і власний гараж або окрема кімната в будинку. У випадку магазина потрібно підібрати приміщення:

 • з легким доступом для завантаження товару;
 • розміщене у прохідному місці, де ваш магазин зможуть побачити багато людей;
 • що матиме окреме приміщенням для складу і маленьку кухню для співробітників з ціллю відпочинку.

У випадку онлайн-магазину вам потрібен склад для зберігання продукції і пункт видачі замовлень для самовивозу.

3.Процедура прийому замовлень, повернень, прийому скарг

Вам необхідно продумати всі можливі варіанти діяльності вашого бізнесу. На практиці бувають різні випадки, коли товар або послуга надані не якісно в силу деяких обставин. Вам необхідно продумати і прописати у документі умови продажів, гарантійні зобов'язання, правила повернення і обміну. Все це необхідно узгодити з чинним законодавством.

4. Прийом платежів, податки, фоп

Прийом оплати від клієнтів — дуже важливий пункт, адже це і є джерело доходу вашого бізнесу.

Окрім готівкових оплат, часто клієнти просять оплатити карткою в терміналі. Також, корпоративні клієнти часто запитують оплату по безготівковому рахунку (реквізитами), для цього треба виписувати реквізити.

Ваша бізнес-діяльність має бути законною, рекомендуємо зареєструвати ФОП і приймати всі платежі через РРО.

5. Маркетинг

Якщо про ваш бізнес ніхто не знає, він просто не буде працювати. Маркетинг і реклама дозволяє залучити і зацікавити клієнтів.

“Якби я отримував всього 3 долари за кожну машину, 2 з них я би витратив на рекламу», — Генрі Форд.

Оффлайн маркетинг полягає у тому, що ви розміщуєте інформацію про свій бізнес на білбордах, вивісках, брендуєте транспорт і так далі.

У наш час більш актуальним стає онлайн маркетинг, деякі бізнеси навіть побудовані виключно навколо онлайн маркетинга і онлайн послуг.

Варіанти просування бізнесу за допомогою онлайн інструментів:

 1. Розмістіть інформацію про свої послуги на дошках оголошень.
 2. Створіть бізнес-сторінку Інстаграм і додайте у неї своє портфоліо. Створіть рекламні пости в соціальній мережі і рекламуйте їх, отримуючи потенційних клієнтів.
 3. Додайте бізнес на Гугл-мапи.
 4. Створіть бізнес-сторінку Мобікард з описом ваших товарів і послуг.
 5. Створіть і рекламуйте сайт-візитку у пошуку Google.

Ідеї бізнесу

Нижче ми розкажемо про деякі з найбільш цікавих ідей для бізнесу в Україні на сьогодні. Більшість з них дозволить розраховувати на стабільний потік клієнтів навіть при відносно невеликих початкових інвестиціях.

1. Створення ручних виробів, іграшок, т.д.

Інвестиції: матеріали для виробів, реклама в інтернеті.
Зробіть кілька ручних виробів, які мають естетичну або практичну цінність. Це можуть бути тематична прикраса на новий рік і т.д.

Створіть інстаграм сторінку з виробами і сайт візитку за допомогою безкоштовних сервісів, куди додайте перелік ваших виробів.

Приклад: 

2. Мобільний кавовий кіоск або фуд-трак

Інвестиції: легковий фургончик, матеріали для виготовлення каркасу, кавомашина.

Вам необхідно купити легковий фургончик, багажний відсік якого переобладнати для приготування кави. Також буде необхідною купити кавоварку з середнього цінового сегменту. Ви можете продавати каву на парковках біля офісних центрів, на центральних вулицях і тд.

3. Мобільний автосервіс

Інвестиції: набір інструментів для ремонту, запчастин, авто для виїзду, витрати на рекламу в інтернеті.

На автомобілі ви можете виїжджати на заміну колеса або для польового ремонту авто клієнта. Ви можете створити локальний сайт візитку за допомогою безкоштовного сервісу та рекламувати його за запитами “виїзний ремонт авто у місті Х”.

4. Домашня кондитерська

Інвестиції: кухонне обладнання, фірмова упаковка, витрати на рекламу в інтернеті.

Створіть сторінку в інстаграм, де ви будете викладати приклади роботи, вірусні відео з приготування, цікаві рецепти. Рекламуйте сторінку для отримання замовлень.

Приклад

5. Послуги з ремонту велосипедів

Інвестиції: приміщення для ремонту (можливо в себе вдома або гаражі), інструменти для ремонту, базові деталі.

Розмістіть інформацію на дошках оголошень, форумах свого міста. Створіть сторінку в інстаграм, де інформуйте про свої послуги. Також можна створити і рекламувати локальний сайт-візитку. Знайдіть постачальників якісних і недорогих деталей.

6. Ремонт і шиття одягу

Інвестиції: приміщення для обладнання (можливо на дому), устаткування для роботи (швейна машинка і тд), базові матеріали і тканини.

Розмістіть інформацію на дошках оголошень, форумах свого міста. Створіть сторінку в інстаграм, де інформуйте про свої послуги. Знайдіть магазин з якісними тканинами і матеріалами для ремонту.

7. Виготовлення і продаж меблів з дерева

Інвестиції: обладнання для обробки, склеювання дерева, запаси дерева на перший час.

Створіть сторінку в інстаграм, де викладайте свої роботи

Приклад: 

8. Продаж спеціалізованого спортивного харчування

Інвестиції: важливо вкластися у закупівлю якісної сировини, обладнання для виробництва та пакування продукції, а також систему CRM для ефективного управління клієнтською базою. Дуже допоможе детальна розробка бренду та маркетингової стратегії через створення веб-сайту або сайту-візитки та подальшу SEO-оптимізацію цих ресурсів з залучення соціальних мереж.

У подальшому необхідно провести ретельний аналіз цільової аудиторії та розробити програму лояльності, яка включатиме бонуси та знижки для нових та постійних покупців. Ефективним кроком буде партнерство з фітнес-центрами та спортивними клубами для просування продукції. Особливо, якщо воно буде реалізовано через ключові соцмережі (Instagram, Facebook, Telegram), де також потрібно буде завести власні сторінки.

9. Послуги з персонального тренування онлайн

Інвестиції: професійне обладнання для відеозйомки та стрімінгу (камери високої роздільної здатності, мікрофони та освітлювальні пристрої). Не зайвим для вашого успішного старту буде рішення про те, щоб вкласти кошти у розробку сайту-візитки з інтегрованим модулем бронювання та його подальше SEO-просування.

Створіть ефективну маркетингову стратегію, яка допомагатиме приваблювати клієнтів на старті. Розкручуйте послугу через ключові соціальні мережі, орієнтовані на візуальний контент (Instagram, Facebook, Tik-Tok), які стануть додатковим джерелом нових клієнтів. Пізніше спробуйте запустити рекламні кампанії з цільовими пропозиціями в соціальних мережах та при посередництві основних пошуковиків. Насамкінець — розробіть умови програми лояльності / реферальної системи, що надасть існуючим клієнтам бонуси за залучення нових клієнтів через прямі рекомендації знайомим / друзям / колегам.

10. Послуги з дизайну інтер'єрів онлайн

Інвестиції: важливо інвестувати у професійне та легальне програмне забезпечення для 3D-моделювання, створення власного сайту-візитки для замовників послуг та консультацій, а також у створення портфоліо робіт (яке буде розміщено на сайті та на сторінках у ключових соцмережах). SEO-оптимізація контенту та контекстна реклама також дозволять покращити статистику замовлень на першому етапі.

Розробіть стратегію контент-маркетингу: від публікації статей і до відео-блогів з порадами з дизайну інтер’єрів. Налагодьте співпрацю з будівельними компаніями та меблевими магазинами для створення спільних пропозицій та акцій, що допоможе забезпечити постійний потік зацікавлених клієнтів.

11. Створення власної лінії натуральних шкіряних аксесуарів

Інвестиції: закупівля високоякісної шкіри та налагодження співпраці з топовими представниками цього ринку, інструменти для обробки шкіри, швейне обладнання, а також у пакувальні матеріали. Важливо також вкласти кошти в розробку брендових ознак, ключовими з яких є логотип та фірмовий стиль.

На початкових етапах необхідно створити привабливий веб-сайт або сайт-візитку з інтегрованою системою здійснення замовлень / відправлення повідомлень продавцю / замовлення зворотнього дзвінка. Треба розробити просування в соціальних мережах та запустити рекламні кампанії на цих сайтах. Певний буст популярності можна отримати за рахунок партнерських відносин з модними блогерами та впливовими особами медіа-сфери.

12. Продаж власноруч виготовлених меблів

Інвестиції: якісна деревина та інші матеріали (а також налагодження постійних зв’язків з кращими постачальниками), професійне столярне обладнання, інструменти для фінішної обробки та якісні складські приміщення. Також важливою є інвестиція у розробку веб-сайту або сайту-візитки з функціоналом вибору / замовлення / придбання товарів зацікавленими клієнтами та систему CRM для ведення обліку замовлень та клієнтської бази.

Слід розробити маркетингову стратегію, яка включає: SEO-оптимізацію веб-сайту, активність у соціальних мережах та партнерство з дизайнерами інтер’єрів. Рекомендується також проведення майстер-класів та воркшопів (у живому форматі або через вірусний відео-контент) з виготовлення меблів, що допоможе привернути увагу до якості та унікальності продукції.

13. Виготовлення та продаж натуральних ароматичних свічок

Інвестиції: включають закупівлю високоякісного воску, ефірних олій, фітелів, форм для свічок, а також обладнання для розтоплення та заливки воску. Важливим є також створення бренду, дизайну упаковки та розробка власного сайту і сторінок у соціальних мережах з їх подальшою СЕО-оптимізацією.

Для забезпечення стабільного потоку клієнтів, слід запустити рекламні кампанії в інтернеті, включаючи контекстну рекламу та рекламу в соціальних мережах, а також організувати партнерські програми з блогерами та інфлюенсерами. Ефективним створення власного атмосферного відео-контенту, що допоможе привернути увагу до продукції та залучити нових клієнтів із тих чи інших ніш.

14. Організація та проведення майстер-класів з рукоділля для дітей

Інвестиції: закупівля матеріалів для рукоділля (нитки, тканини, бісер, інструменти для шиття та в’язання). Також потрібно інвестувати у затишне приміщення, обладнане для занять з дітьми, та рекламні матеріали для просування послуг.

Для залучення клієнтів слід розробити маркетингову стратегію, яка включає: створення веб-сайту або сайту-візитки, активність у соціальних мережах, та партнерство з освітніми установами. Важливо проводити промо-заходи. Наприклад — безкоштовні вступні заняття, щоб показати цікавість та переваги даного типу дозвілля для дітей та підлітків.

15. Створення та продаж власних аксесуарів для волосся

Інвестиції: високоякісні матеріали (натуральні тканини, бісер, каміння для прикрас), інструменти для роботи (голки, нитки, клей, плоскогубці), обладнання (швейну машинку, преси, станки). Також важливо вкласти кошти у навчання персоналу, оренду простору для майстерні та створення веб-сайту або сайту-візитки для онлайн-продажів.

Для залучення клієнтів на початковому етапі, важливо створити привабливий портфоліо продукції та активно використовувати СЕО-оптимізовані сторінки в соціальних мережах для просування. Рекомендується створювати фото і відео-контент, що дозволить не лише продемонструвати якість продукції, але й залучити зацікавлених клієнтів. Не забувайте про партнерство з місцевими бутиками та салонами краси, що може забезпечити стабільний потік замовлень.


Ви експерт? Поділіться досвідом на busyb
Сподобалась стаття? Читайте нас в телеграм