Найкращі бізнес ідеї у 2023-2024 році для початку свого бізнесу в Україні

2023-11-25 20:55
1321
Ця стаття на мовах: UA / RU

Стаття у розділах:

Бізнес-інструкції Бізнес і фінанси

Зміст

Бізнес — це не тільки спосіб заробити гроші, але і можливість реалізувати свої таланти, ідеї та прагнення. Він є викликом, який вимагає від вас креативності, наполегливості та адаптації до змінюваних умов ринку. Бізнес — це ризик, але і нагорода за успішні рішення.

Якщо ви мрієте про власну справу, але не знаєте, з чого почати, то ця стаття для вас. Ми підготували для вас список найкращих бізнес-ідей для 2023-2024 року, які можуть стати основою для майбутнього успіху. Були обрані ті ідеї, які відповідають таким критеріям:

 1. Актуальність — ідеї відповідають потребам та інтересам сучасних споживачів, а також враховують тенденції розвитку ринку, технологій та суспільства.
 2. Перспективність — ідеї мають потенціал для зростання та розширення, а також можуть протистояти конкуренції та кризовим ситуаціям.
 3. Доступність — ідеї не потребують надто великих вкладень, складних знань або досвіду, а також легко реалізуються в українських умовах.

Звичайно, це не означає, що ви можете запустити свій бізнес без будь-яких зусиль, але це означає, що ви матимете більше шансів на успіх, якщо оберете одну з наведених концепцій. Отже, давайте розглянемо їх детальніше.

Бізнес-ідея №1. Кіно-кафе

Кіно-кафе — це місце, де можна відпочити і подивитися хороший фільм у незвичному і максимально оновленому форматі. Це альтернатива звичайним кінотеатрам, де ви можете обрати фільм за своїм смаком, налаштувати звук та освітлення, а також замовити їжу та напої прямо до свого місця. Це ідеальний варіант для романтичного побачення, дружнього зустрічі або сімейного відпочинку.

Кіно-кафе, як ідея може вас зацікавити та мотивувати, тому що:

 1. Вона відповідає актуальним потребам споживачів, які шукають нові формати розваг, поєднуючі комфорт, якість та індивідуальність.
 2. Вона має перспективу для зростання та розширення, тому що кіно-кафе може пропонувати різноманітні жанри фільмів, тематичні заходи, спеціальні пропозиції та акції для клієнтів (а також досі не має широкого розповсюдження і важкої конкуренції).
 3. Вона не потребує великих вкладень, тому що кіно-кафе може функціонувати в невеликому приміщенні, яке обладнане проектором, екраном, акустичною системою та меблями. Також воно може співпрацювати з онлайн-платформами для оренди фільмів (Megogo, Sweet TV, Kyivstar TV), що зменшує витрати на ліцензії та права.

Якщо є бажання відкрити своє кіно-кафе, то вам потрібно:

 • знайти підходяще місце, яке має хорошу транспортну розв’язку, парковку та попит на такий вид розваг;
 • обрати концепцію та стиль свого кіно-кафе, які будуть відрізняти вас від конкурентів та привертати цільову аудиторію;
 • підібрати асортимент фільмів, які будуть відповідати смакам та очікуванням вашої аудиторії, а також враховувати сезонність та актуальність;
 • розробити меню та цінову політику, які будуть задовольняти потреби та можливості вашої аудиторії, а також забезпечувати прибутковість вашого бізнесу;
 • продумати маркетингову стратегію, яка буде просувати ваше кіно-кафе в інтернеті та соціальних мережах, а також створювати позитивний імідж та лояльність клієнтів.

Останні аналітичні дані свідчать про те, що ринок кіно-кафе зросте до $18 млн в 2024 році. Це свідчить про високий потенціал та популярність цього бізнесу в нашій країні.

Бізнес-ідея №2. Виробництво та / або реалізація еко-косметики

Еко-косметика — це косметичні засоби, які виготовлені з натуральних інгредієнтів, не містять шкідливих хімічних речовин, не тестуються на тваринах та мають екологічну упаковку. Її продукти є не тільки засобом для догляду за шкірою та волоссям, але і способом вираження своєї свідомості, відповідальності та поваги до природи. Еко-косметика — це тренд, який набирає популярності серед людей, які прагнуть зберегти своє здоров’я та красу без шкоди для навколишнього середовища.

Еко-косметика — це одна з найцікавіших бізнес-ідей у 2023-2024 роках, тому що:

 1. Вона популярна серед людей, які стають все більш обізнаними та вимогливими до складу та якості косметичних продуктів, а також до їхнього впливу на екологію.
 2. Вона має широке поле можливостей для модернізації та розширення, тому що еко-косметика може пропонувати різноманітні види продуктів, які задовольняють етичні, культурні, моральні, релігійні та інші бажання клієнтів.
 3. Вона не вимоглива до великого стартового капіталу, тому що еко-косметика може виготовлятися в домашніх умовах, використовуючи доступні та недорогі інгредієнти (рослинні олії, ефірні олії, мед, глина, сода, цукор, сіль та інші).

Якщо ви хочете відкрити свій бізнес з еко-косметики, то вам потрібно:

 • відшукати свою нішу, яка буде відрізняти вас від інших виробників еко-косметики (наприклад, ви можете спеціалізуватися на веганській, органічній, аюрведичній або етнічній косметиці);
 • розробити свою рецептуру та формулу, яка буде гарантувати ефективність, безпеку та тривалий термін зберігання ваших продуктів, а також відповідати всім нормам та стандартам якості;
 • обрати свою упаковку, яка буде екологічною, практичною та привабливою, а також відображати концепцію та цінності вашого бренду;
 • придумати свою маркетингову стратегію, яка буде просувати вашу еко-косметику в глобальній мережі.

Ринок еко-косметики в Україні постійно зростає, так як все більше людей переходить від класичної косметики мінусами до цікавого альтернативного варіанту. Це свідчить про високий попит та перспективу цього бізнесу в нашій країні.

Бізнес-ідея №3. Онлайн-курси

Онлайн-курси — це навчальні програми, які доступні в інтернеті та дозволяють отримувати знання та навички з різних сфер (мови, програмування, дизайн, маркетинг, психологія та інші). Це зручний та ефективний спосіб саморозвитку, який не вимагає від споживача виїзду з дому, витрат часу та грошей на дорогу чи проживання, а також дотримання суворого розкладу. Онлайн-курси — це можливість вчитися в будь-який час та в будь-якому місці, а також отримувати кваліфіковану підтримку та сертифікати про закінчення.

Онлайн-курси — це одна з найкращих бізнес-ідеї у 2023-2024 роках, тому що:

 1. Попит на онлайн-курси формує постійно зростаюча кількість людей, які хочуть підвищувати свою кваліфікацію, розширювати свої можливості та покращувати своє життя за допомогою освіти.
 2. Вона має потенціал для масштабування, тому що онлайн-курси можуть пропонувати різні рівні складності, формати навчання, напрями та спеціалізації, а також адаптуватися до змін у світі та ринку праці.
 3. Почати бізнес можна без великих затрат, тому що онлайн-курси можуть створюватися та проводитися за допомогою доступних та недорогих інструментів (комп’ютер, інтернет, веб-камера, мікрофон, програми для запису та редагування відео, платформи для навчання та комунікації).

У випадку наявності цілі відкрити свій бізнес з онлайн-курсів, то вам потрібно:

 • зафіксувати свою спеціалізацію, в якій ви спеціалізуєтесь в офлайн або онлайн-просторі, навичкам якої можна навчити віддалено та вміння якої становлять інтерес у новачків;
 • розробити свій курс, який буде цікавим, корисним та якісним, а також відповідати всім нормам та стандартам освітнього процесу (бажано продумати ціль, структуру, зміст, матеріали, завдання, тести та оцінку вашого курсу);
 • обрати свою платформу, яка буде надавати вам всі необхідні функції та можливості для створення, розміщення, продажу, проведення та аналізу вашого курсу — ви можете використовувати готові платформи (Udemy, Coursera, Skillshare та інші), або створити свій власний сайт або додаток;
 • просувати ваш курс в мережі, а також створювати авторитет та репутацію вас як експерта і викладача.

За даними аналітичних компаній, ринок онлайн-курсів в Україні в 2023 році склав $150 млн і продовжує зростання від часі пандемії і до сьогоднішнього воєнного часу з його незручностями стосовно класичного освітнього процесу. Це свідчить про великий попит та потенціал цього бізнесу в нашій країні.

Бізнес-ідея №4. Доставка їжі

Доставка їжі — це сервіс, який дозволяє замовити та отримати їжу з різних закладів, таких як ресторани, кафе, піцерії, суші-бари, фаст-фуди та інші. Організувавши такий бізнес, ви будете надавати можливість зручно та швидко насолодитися смачною та різноманітною їжею, не виходячи з дому, офісу або готелю. 

Доставка їжі — це перспективна ідея, тому що:

 1. Вона популярна серед широкого кола людей, які цінують свій час, комфорт та різноманітність, а також шукають альтернативи самостійному приготуванню їжі або відвідуванню закладів харчування.
 2. Вона надає широке поле можливостей, тому що доставка їжі може пропонувати різні види їжі, які відповідають різним дієтам, алергіям, релігійним та культурним особливостям, а також різні опції доставки, які враховують різні відстані, терміни та умови.
 3. Почати такий бізнес може навіть не найбагатша, але амбіційна людина, тому що доставка їжі може функціонувати як посередник між закладами харчування та клієнтами, використовуючи доступні та недорогі інструменти, такі як комп’ютер, інтернет, телефон, програми для замовлення та оплати, платформи для координації та моніторингу.

Якщо ви хочете відкрити свій бізнес з доставки їжі, то вам потрібно:

 • зафіксувати особливість, яка буде відрізняти вас від інших сервісів доставки їжі (наприклад, ви можете спеціалізуватися на певному виді їжі, регіоні, сегменті або сервісі);
 • укласти договори з закладами харчування, які будуть співпрацювати з вами, надавати вам своє меню, ціни, умови та гарантії, а також виконувати ваші замовлення вчасно та якісно;
 • знайти проект який буде надавати вам всі необхідні функції та можливості для приймання, обробки, доставки та оплати замовлень, а також для комунікації з клієнтами та партнерами (ви можете використовувати готові платформи, так і створити свій власний сайт або додаток).

За даними аналітиків, ринок доставки їжі в Україні в 2023 сягає більше, як 300 млн доларів і має тенденції до зростання. Це свідчить про велику конкуренцію, але і про велику можливість цього бізнесу в нашій країні.

Бізнес-ідея №5. Подкастинг і блогінг

Подкасти — це аудіо- або відео-програми, які можна слухати або дивитися в інтернеті або завантажити на свій пристрій. Це сучасний та популярний формат медіа, який дозволяє отримувати інформацію, розважатися, навчатися та спілкуватися з іншими людьми. Подкасти — це можливість висловити свою думку, поділитися своїм досвідом, розповісти свою історію або створити свою аудиторію.

Подкасти — це вибір для онлайн-бізнесу в 2023-2024 році, тому що:

 1. Він відповідає актуальним потребам споживачів, які шукають нові та цікаві джерела контенту, які можна споживати в будь-який час та в будь-якому місці, а також взаємодіяти з авторами та слухачами.
 2. Він має перспективу для зростання та розширення, тому що подкасти можуть пропонувати різні теми, жанри, формати, стилі та мови, а також використовувати різні платформи, канали та способи монетизації.
 3. Він не потребує великих вкладень, тому що подкасти можуть створюватися та розповсюджуватися за допомогою доступних та недорогих інструментів, таких як комп’ютер, інтернет, мікрофон, навушники, програми для запису та редагування аудіо, платформи для хостингу та просування.

Коли хочеться відкрити свій бізнес з подкастів, вам потрібно:

 • знайти свою нішу, не зайняту іншими подкастерами (наприклад, ви можете спеціалізуватися на певній темі, аудиторії, тональності або меті);
 • розробити свій подкаст, який буде цікавим, корисним та якісним, а також відповідатиме всім нормам та стандартам сучасного онлайн-блогу;
 • знайти оптимальну стрімінгову відео-платформу, яка відповідає формату майбутнього блогу.

Сьогодні сфера українськомовного блогінгу починає відновлюватися, а рекламні бюджети зростають, формуючи основу для зарплати тих, хто обрав бізнес-реалізацію у сфері блогінгу. Чому б не стати одним з тих, хто почав свій шлях у цій сфері тоді, коли вона лише починає розквітати?

Загальні висновки

Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам знайти свою бізнес-ідею, яка буде актуальною та перспективною в Україні в 2023-2024 роках. Ми бажаємо вам успіху та натхнення в реалізації своєї мрії. Якщо ви хочете дізнатися більше про бізнес, ви можете переглянути наші інші статті у цьому блозі.


Ви експерт? Поділіться досвідом на busyb
Сподобалась стаття? Читайте нас в телеграм