Фільми про бізнес: що подивитися тим, хто хоче більше бізнес-натхнення та мотивації у 2024 році

2024-01-07 08:03
527
Ця стаття на мовах: UA / RU

Стаття у розділах:

Бізнес і фінанси

Зміст

Бізнес — це не тільки сухі цифри, аналізи та стратегії. Це також історії успіху, невдач, ризиків, конкуренції, креативності та лідерства. Бізнес — це сфера, яка може надихати, мотивувати та навчати. І один з найкращих способів отримати ці емоції та знання — перегляд якісних фільмів даної тематики.

Фільми про бізнес — це не тільки документальні стрічки про реальних підприємців, але й художні твори, які базуються на реальних подіях або вигаданих сценаріях. Вони можуть показати, як народжуються геніальні ідеї, як вирішуються складні проблеми, як формуються команди, як ведуться переговори, як змінюється світ. Вони можуть дати вам поради, натякнути на помилки, заохотити до дій.

У цій статті ми підібрали для вас декілька фільмів про бізнес, які варто подивитися тим, хто хоче отримати бізнес-натхнення та мотивацію у 2024 році. Вони мають високі оцінки на IMDB та позитивні відгуки від критиків та глядачів. Вони розповідають про різні галузі, епохи та культури. Вони захоплюють, дивують та навчають. Так що давайте перейдемо до списку маствотчів.

Вовк з Уолл-стріт (The Wolf of Wall Street, 2013)

Цей фільм — екранізація однойменної книги Джордана Белфорта, який у 1990-х роках створив одну з найуспішніших брокерських компаній у США, але потім потрапив у в’язницю через фінансові махінації та зловживання наркотиками. Фільм режисера Мартіна Скорсезе показує життя та кар’єру Белфорта з усіма його злетами та падіннями, а також його безтурботний та розбещений стиль життя.

Чому варто подивитися цей фільм? Є декілька основних причин:

 1. Ви побачите, як з нуля можна створити мільйонну імперію, але також те, як легко її втратити через амбіції, жадібність та нечесність.
 2. Ви отримаєте уявлення про роботу на Уолл-стріт, про механізми фінансового ринку, про психологію продажів та переговорів.
 3. Ви насолодитесь гумором, динамікою та акторською грою у фільмі, який має 8,2 бали на IMDB та 5 номінацій на Оскар.

Соціальна мережа (The Social Network, 2010)

Цей фільм — історія створення найпопулярнішої соціальної мережі у світі (Facebook). Він розповідає про те, як студент Гарварду Марк Цукерберг запустив проект, який спочатку був призначений для студентської аудиторії, але потім перетворився на глобальний феномен. Фільм також показує, які конфлікти, суперечки та позови супроводжували розвиток Facebook, а також як це вплинуло на особисте життя та відносини Цукерберга.

Чому варто подивитися цей фільм. Вас може мотивувати те, що:

 1. Ви дізнаєтеся, як народжується геніальна ідея, як вона реалізується та як вона змінює світ.
 2. Ви побачите, які виклики, труднощі та жертви стоять за успіхом у бізнесі, а також як важливо мати надійних партнерів, друзів та соратників.
 3. Ви насолодитесь саундтреком, сценарієм та режисурою фільму, який має 7,7 балів на IMDB та 3 Оскари.

Стів Джобс (Steve Jobs, 2015)

Цей фільм — біографічна драма про одного з найвпливовіших людей у світі технологій, співзасновника та генерального директора Apple. Фільм розповідає про три ключові моменти у кар’єрі Джобса: презентації комп’ютерів Macintosh, NeXT та iMac. Стрічка також показує, як Джобс взаємодіяв зі своїми колегами, партнерами, суперниками та родиною.

Чому варто подивитися цей фільм? Його рекомендують тому що:

 1. Ви побачите, як Джобс створював свої легендарні продукти, котрі змінили індустрію та життя мільйонів людей.
 2. Ви отримаєте уявлення про характер, філософію та лідерство Джобса, а також про його сильні та слабкі сторони.
 3. Ви насолодитесь акторською грою, сценарієм та режисурою фільму, який має 7,2 бали на IMDB та 2 номінації на Оскар.

Геній (Genius, 2016)

Цей фільм не про бізнес у прямому сенсі, але він про людей, які досягли успіху у своїх галузях завдяки своєму таланту, працьовитості та інноваційності. Перед глядачем постає біографічна драма про відносини між видатним письменником Томасом Вулфом та його редактором Максвеллом Перкінсом, який також працював з такими авторами, як Ернест Хемінгуей та Френсіс Скотт Фіцджеральд. 

Фільм показує, як Перкінс допомагав Вулфу опублікувати його перші два романи, які були визнані шедеврами американської літератури, але також про те, як вони стикалися з різними труднощами, пов’язаними з творчістю, славою, коханням та дружбою.

Чому варто подивитися цей фільм? Для представників бізнес-сфери він буде корисним тим, що:

 1. Дозволить на власні очі побачити, як важко “народжується” геній у своїй сфері, як він працює над своїми ідеями та творіннями, як він впливає на свою цільову аудиторію та критиків.
 2. Надасть можливість оцінити тек, як важливо мати професійного партнера або команду партнерів, які можуть підтримати, порадити та виправити помилки, а також як вони можуть стати друзями поза професійною сферою.
 3. Дозволить насолодитесь атмосферою 1920-1930-х років, коли американська література переживала свій золотий вік, а також відмінною грою акторів, серед яких Колін Ферт, Джуд Лоу, Ніколь Кідман та Лора Лінні.

99 франків (99 francs, 2007)

Цей фільм — сатирична комедія про рекламний бізнес, заснована на однойменному романі Фредеріка Бегбедера, який сам працював у цій сфері. Фільм розповідає про Октава Паранго, талановитого та цинічного рекламного агента, який заробляє великі гроші вмінням змушувати маси купувати те, що потрібно його замовникам. Але, з часом, він стикається з сильним розчаруванням від своєї роботи та життя. Фредерік вирішує зруйнувати свою кар’єру та систему в цілому, яку вважає концентрованим обманом, брехнею, лукавством та лицемірством.

Чому варто подивитися цей фільм?

 1. Ви дізнаєтеся, як працює рекламна індустрія, які прийоми, техніки та стратегії вона використовує, щоб впливати на свідомість та поведінку споживачів.
 2. Ви побачите, як реклама впливає на суспільство, культуру та цінності, а також як вона створює ілюзії, стереотипи та комплекси.
 3. Ви насолодитесь гумором, іронією та пародією фільму, який має 7,3 бали на IMDB та отримав кілька нагород.

Загальні висновки

Художні твори про бізнес — це те, що допоможе бути «на хвилі» у моменти, коли загальна сухість та конкретність бізнес-діяльності трішки набридла. Можливо, не варто сприймати їх, як оптимальну рекомендацію до дій, але точно можна використовувати їх для того, щоб побачити аспекти та сторони діяльності, на які раніше не було часу або натхнення звернути свій погляд. 


Ви експерт? Поділіться досвідом на busyb
Сподобалась стаття? Читайте нас в телеграм