Найкращі книги про бізнес в 2023 році

2023-10-28 19:25
155
Ця стаття на мовах: UA / RU

Стаття у розділах:

Бізнес-інструкції Бізнес і фінанси

Зміст

Бізнес — це не тільки суха теорія, цифри та графіки. Це також історії успіху та невдач, інновацій та ризиків, стратегій та тактик, які можуть надихати, мотивувати та навчити нас багатьом корисним речам. У цій статті я хочу поділитися з вами п’ятьма книгами про бізнес, які вийшли у 2023 році, були перекладені не так давно або просто заслуговують на прочитання завдяки якості, що перевірена часом. Це книги, які допоможуть вам розвинути своє мислення, приймати кращі рішення, розуміти своїх клієнтів та конкурентів, а також доводити свої ідеї до реалізації.

«Мислення швидке й повільне» Деніел Канеман

Купити в:

Ця книга — справжня знахідка для всіх, хто хоче зрозуміти, як працює наш мозок і як ми приймаємо рішення. Автор книги (Деніел Канеман) — визнаний світовий експерт у галузі психології та економіки, лауреат Нобелівської премії. У своїй книзі він розповідає про два типи мислення: швидке і повільне. Швидке мислення — це інтуїтивне, емоційне та автоматичне. Повільне мислення — це логічне, раціональне та обдумане. Обидва типи мислення мають свої переваги та недоліки, а також схильні до помилок та упереджень. Канеман показує, як впливають ці фактори на нашу поведінку у різних ситуаціях: в бізнесі, фінансах, політиці, спорті тощо.

Книга буде цікавою для тих, хто прагне:

 1. Навчитись якісно використовувати власну увагу.
 2. Отримати навичку якісного прийняття рішень в ситуаціях з невизначеним результатом.
 3. Вдосконалити свої мисленнєві процеси.

Книга буде корисною для всіх, хто хоче покращити свої когнітивні навички, розвинути критичне мислення та уникнути типових помилок у своїй бізнес-діяльності.  

“Nudge. Архітектура вибору” Касс Санстейн, Річард Талер

Купити в:

Ця книга — бестселер в галузі поведінкової економіки, який фокусується на розкритті механізмів функціонування мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості різних типів мислення, роль емоцій в оцінних судженнях. Автори книги — провідні спеціалісти в області поведінкової економіки, які пропонують концепцію поштовхів (Nudges). Це м’який спосіб вплинути на вибір людини, не вдаючись до маніпуляцій, заборон чи наказів. 

Книга буде цікавою для тих, хто прагне:

 1. Навчитися створювати та використовувати поштовхи для покращення якості свого життя та життя оточуючих.
 2. Дізнатися про секрети поведінки людей та методи їх зміни. 

Це також практичний посібник для тих, хто займається бізнесом, маркетингом, політикою, освітою тощо. Книга написана доступною та захоплюючою мовою, а також ілюстрована реальними прикладами та експериментами.

"Вміння передбачати. Чому я навчився за 15 років на посту глави Walt Disney" Роберт Айгер

Купити в:

Ця книга — автобіографічна розповідь Роберта Айгера, який очолював одну з найбільших та найуспішніших компаній у світі (Walt Disney). У ній він ділиться своїм досвідом та уроками, які він отримав за 15 років керування медіа-гігантом. Він розповідає про:

 • свою філософію лідерства;
 • стратегічні рішення;
 • виклики та успіхи;
 • стосунки з іншими видатними особистостями, серед яких: Стів Джобс, Джордж Лукас, Опра Вайнфрей та інші. 

Він також розкриває секрети свого вміння передбачати майбутнє та адаптуватися до змін у світовому ринку.

Книга буде цікавою для всіх, хто хоче:

 1. Дізнатися про історію та культуру одного з найвпливовіших брендів у світовому медіапростору. 
 2. Отримати надихаючий приклад кар’єри у сфері розваг та творчості.

Книга навчить вас бути сміливим, креативним та впевненим лідером, який здатний створювати незабутнє враження для своїх споживачів та партнерів.

“Думай, як у NASA. Звички, ідеї та стратегії для досягнення неможливого” Озан Варол

Купити в:

Ця книга — практичний посібник для тих, хто хоче думати так само ефективно та неординарно, як астронавти, інженери та вчені НАСА. Автор книги (Озан Варол) — колишній спецагент ФБР, юрист і професор права, який захоплюється космосом і науковим методом. У своїй книзі він описує дев’ять принципів мислення НАСА, яким можна скористатися для:

 1. Розв’язання складних проблем.
 2. Генерації нових ідей.
 3. Досягнення неможливого. 

Автор також демонструє, як ці принципи застосовуються у різних сферах життя: в бізнесі, освіті, спорті, мистецтві тощо.

Книга виконає одразу декілька важливих цілей:

 1. Навчить вас дивитися на світ інакше.
 2. Мотивує ставити перед собою виклики.
 3. Надасть інструкції для сміливої реалізації амбітних ідей.
 4. Розкаже, як не боятися експериментів.
 5. Поділиться досвідом співпраці та кооперації з іншими людьми для досягнення спільної мети.

Книга буде корисною для всіх, хто хоче розвинути своє критичне та креативне мислення, а також навчитися вирішувати незвичайні та нетривіальні завдання. 

“Виклик, шанс, зміна. Історія українського підприємництва” Тетяна Водотика

Купити в:

Ця книга — унікальна збірка історій успіху відомих українських підприємців, які створили свої бізнеси з нуля або перетворили їх на глобальні бренди. Авторка книги (Тетяна Водотика) —  журналістка та письменниця, яка спеціалізується на темах економіки, інновацій та лідерства. У своїй книзі вона розповідає про те, як:

 • українські підприємці долали виклики;
 • як вони використовували шанси та змінювали свою долю та долю своєї країни.

Авторка також:

 • аналізує особливості української бізнес-культури;
 • досліджує  її сильні та слабкі сторони;
 • розмірковує над перспективами для розвитку.

Книга зацікавить читача, як інструмент, який навчить брати приклад з успішних українських підприємців, які не бояться мріяти масштабно та діяти сміливо.

Книга буде цікавою для всіх, хто хоче дізнатися про реальні історії українських бізнесменів та їхню вплив на економіку і суспільство. Це також мотивуючий посібник для тих, хто мріє про свою справу та шукає ідеї та поради для її реалізації.

Загальні висновки

У цьому огляді ми поділилися п’ятьма книгами про бізнес, якими захоплюємося і якими хочемо поділитися з вами. Це книги, які допоможуть вам розвинути своє мислення, приймати кращі рішення, розуміти своїх клієнтів та конкурентів, а також доводити свої ідеї до реалізації. Це також книги, які надихнуть вас на нові досягнення, виклики та зміни у своєму житті та бізнесі. Тож бажаємо удачі і будемо чекати вас на сторінках цього інтернет-блогу у майбутньому, коли вирішимо поділитися новою літературою, яка варта уваги!


Ви експерт? Поділіться досвідом на busyb
Сподобалась стаття? Читайте нас в телеграм