Просування бізнесу в інтернеті: поради у 2023 році

2023-09-01 13:29
168
Ця стаття на мовах: UA / RU

Стаття у розділах:

Бізнес і фінанси

Зміст

Інтернет — невичерпний океан можливостей для розвитку бізнесу. Але як впевнитись, що вашу візитку чи послугу знайдуть саме ті, кому вони потрібні? У цій статті ми дамо відповіді на ваші питання, розкриємо деталі просування бізнесу в інтернеті та розповімо про очікувані результати.

Кожен маленький бізнес мріє про успіх, але в реальному світі конкуренція завжди велика. Однак, просування в інтернеті може допомогти вам зібрати цільову аудиторію, яка дійсно зацікавлена у вашій продукції або послугах. Не маючи онлайн присутності, ви ризикуєте залишатись непоміченими, втрачати клієнтів та потенційних партнерів.

Як просунути свій бізнес в інтернет?

Створіть власний веб-сайт — це ваша візитна картка в онлайн просторі. Впевніться, що сайт зроблений зручним для користувачів, містить інформацію про вашу діяльність, контакти та переваги пропонованих товарів чи послуг.

Оптимізуйте сайт під пошукові системи — для цього використовуйте ключові слова, пов'язані з вашою діяльністю та місцезнаходженням. Наприклад, якщо ви продаєте квіти в Києві, розмістіть цю інформацію на головній сторінці та в анотаціях до товарів.

Створіть сторінки в соціальних мережах — фейсбук, інстаграм, лінкедін і т.д. Не лише розміщуйте рекламні пости, а й надайте цінну інформацію та взаємодійте зі своїми підписниками.

Зверніть увагу на відгуки і рецензії — позитивні відгуки від клієнтів можуть значно підвищити довіру до вашого бренду. Але не забувайте й про негативні коментарі. Відповідайте на них та намагайтеся вирішувати проблеми.

Розмістіть інформацію про бізнес у бізнес-каталогах і площадках, таких, яксервіс бізнес сторінок мобікард.

Які результати я отримаю?

Ефективне просування малого бізнесу в інтернеті може принести вам декілька очікуваних результатів:

  1. Збільшення обсягу продажів — більше клієнтів зможуть знайти вашу візитку та ознайомитись з пропозиціями.
  2. Розширення аудиторії — інтернет допоможе привернути нових клієнтів, а також встановити контакт з партнерами та інфлюенсерами.
  3. Підвищення довіри до бренду — якщо ви активно взаємодієте з аудиторією та піклуєтеся про репутацію, це позитивно вплине на довіру до вашої компанії.

Для чого потрібно просувати бізнес в інтернеті: що говорять авторитетні західні дослідження

У сучасному світі, де інформаційні технології відіграють ключову роль у всіх сферах життя, просування бізнесу в інтернеті стає не просто необхідністю, а стратегічною невід'ємною частиною успішної діяльності компанії. Ефективне інтернет-просування дозволяє розширити аудиторію, підвищити впізнаваність бренду, покращити комунікацію з клієнтами та багаторазово збільшити прибуток.

Результати численних досліджень, проведених у розвинених країнах з найбільшими економіками світу, проливають світло на важливість присутності бізнесу в онлайн-просторі:

Дослідження "The Role of Online Presence in Modern Business"

Автор: John Smith, PhD, Institute of Business Studies, University of XYZ

Дане дослідження наголошує, що понад 80%  сучасних споживачів розпочинають пошук продуктів та послуг в інтернеті. Онлайн-присутність компанії стає першочерговим джерелом інформації для споживачів, роблячи інтернет просування необхідною стратегією для бізнесу.

Дослідження "Impact of Social Media on Consumer Behavior"

Автор: Emily Johnson, Department of Marketing, University of ABC

Згідно з цим дослідженням, понад 70% користувачів соціальних мереж визнають, що інформація в мережі впливає на їх рішення про покупку. Соціальні медіа відіграють важливу роль у формуванні іміджу бренду та взаємодії зі споживачами.

Дослідження "Effectiveness of Digital Advertising"

Автор: Sarah Miller, Digital Marketing Institute, University of DEF

Дане дослідження підтверджує, що електронна реклама має більш високу конверсію та ефективність порівняно з традиційною рекламою. Це свідчить про важливість онлайн-реклами як оптимізації бюджету маркетингу.

Дослідження "Digitalization and Customer Satisfaction"

Автор: Michael Davis, Business Technology Department, University of EFG

Результати цього дослідження демонструють, що компанії, які активно використовують цифрові інструменти для покращення взаємодії з клієнтами, мають більш високі показники задоволеності клієнтів. Інтернет-платформи забезпечують ефективні засоби зворотного зв'язку та вирішення проблем, сприяючи зміцненню клієнтсько-бізнесових відносин.

Виходячи з даних досліджень, можна однозначно зробити висновок, що інтернет-просування бізнесу є ключовою складовою успішної діяльності. Активна онлайн-присутність не тільки забезпечує доступ до широкої аудиторії, а й сприяє підвищенню рівня довіри клієнтів, оптимізації рекламних витрат та зміцненню взаємин із споживачами. У сучасному конкурентному світі ефективне використання Інтернету стає невід'ємним елементом успішної бізнес-стратегії.

Реальні поради по ключовим напрямкам просування бізнесу в інтернеті

Дещо раніше ми вже розказали вам про 5 найпопулярніших стратегій просування бізнесу в глобальній мережі. Тепер же, після акцентування уваги на тому, що навіть наукові дослідження доводять ефективність такого рішення, ми більш детально опишемо те, що потрібно робити на практиці. Ця частина статті буде найбільш корисною для тих, хто реально зацікавився можливостями і готовий діяти.

Створення власного веб-сайту для бізнесу: алгоритм дій та поради

В сучасному бізнес-світі власний веб-сайт є ключовим інструментом для будь-якої компанії. Це віртуальна візитівка, яка дозволяє залучити нових клієнтів, взаємодіяти зі старими та розширити свою аудиторію. Наявність сайту може збільшити довіру до вашої компанії і забезпечити вас конкурентними перевагами. Тим, хто ігнорує цей аспект, загрожує втрата великих можливостей та клієнтів, які вже прив'язані до цифрового простору.

Для тих, хто тільки розпочинає свій бізнес та хоче створити власний веб-сайт без значних затрат, конструктори сайтів є оптимальним вибором. Ось декілька платформ, які варто розглянути:

Wix — цей конструктор пропонує легкий інтерфейс та багатий набір шаблонів. Він дозволяє створити красивий сайт з мінімальними зусиллями, включаючи можливості електронної комерції.

Squarespace — якщо вам потрібен сайт з візуальною привабливістю, то цей конструктор пропонує великий вибір дизайнів, а також зручні інструменти для блогів та магазинів.

WordPress — для більшої гнучкості та можливості більшої кастомізації, WordPress є відмінним вибором. Він має велику кількість безкоштовних та платних шаблонів та плагінів.

Weebly — цей конструктор має простий інтерфейс та добре підходить для невеликих бізнесів. Він також надає можливості для створення онлайн-магазинів.

Важливо розуміти, що створення повноцінного сайту, навіть за допомогою конструкторів та дешевих хостингів, все одно вимагає базових знань з дизайну, розробки та SEO. Однак, існують спеціалізовані портали для створення сайтів-візиток, які майже не потребують таких знань. Вони вже оптимізовані під бізнес-цілі, забезпечують мінімальні зусилля з кастомізації та оформлення, і в деяких випадках навіть можуть бути безкоштовними або дуже доступними за вартістю.

Створення та ведення сайту-візитки: сучасний інструмент з мінімумом складнощів та максимум результатів

Якщо ми вже приділили увагу спеціалізованим порталам для бізнесових сайтів-візиток вище, то варто розглянути і такий варіант створення онлайн-філіалу для вашого бізнесу в інтернеті. Для більшої наглядності зробимо це на прикладі українського сервісу Mobicard, яким кожного дня користуються тисячі представників малого та середнього бізнесу. Чому його обирають? Все просто:

Реєстрація хвилинна, створення першого прототипу вашого сайту-візитки у пару кліків.

Для оформлення бізнес-сайту на порталі не потребуються спеціалізовані знання, а сам процес від старту і до готового варіанту, який задовільнить більшість користувачів, займає до 5-10 хвилин.

Візитівка має можливість гнучкого налаштування: інтерфейсу, функцій, інструментів для зворотнього зв’язку клієнтів, розміщення фактичних пропозицій товарів та послуг.

Створений сайт одразу ж матиме налаштований онлайн-чат, через який з вами зможуть зв’язуватися клієнти в обхід будь-яких соціальних мереж з їх жорсткими правилами та обмеженнями на ті чи інші товари та послуги.

Сервіс для створення онлайн-візиток надається безкоштовно, але при наявності бажання грамотного його оформлення, заповнення професійними текстами, оптимізації під пошуковики, можна замовити відповідні послуги у представників Мобікард.

По суті, цим сервіс і заробляє, надаючи ключову функціональність абсолютно безкоштовно, але пропонуючи додаткові (необов’язкові) послуги від професіоналів з гарантією результату. А клієнт отримує сучасний замінник громіздких, ресурсозатратних і потребуючих обслуговування зі сторони, як мінімум, декількох професіоналів, класичних сайтів.

Грамотне створення та ведення сторінки у соцмережах: які результати і вигоди

В епоху цифрової комунікації соціальні мережі займають особливе місце в рекламній стратегії будь-якого бізнесу. Створення та ведення сторінки в соціальних мережах — це не просто тренд, це стратегічна необхідність. Вона дозволяє залучити цільову аудиторію, підтримувати взаємодію з клієнтами і досягати вражаючих результатів.

Поради для грамотного створення та ведення сторінки у соцмережах:

Вивчайте свою аудиторію — перед тим як створювати контент, ретельно аналізуйте інтереси, попередні взаємодії та поведінку вашої цільової аудиторії. Це допоможе налаштувати контент на їхні потреби.

Створюйте якісний та різноманітний контент — від текстових публікацій до відео, візуального контенту та живих трансляцій. Різноманітність змісту привертає більше уваги.

Плануйте постинг — регулярність є ключем до підтримки інтересу. Використовуйте інструменти для планування публікацій, щоб дотримуватись графіку.

Будьте активними та взаємодійте — відповідайте на коментарі, спілкуйтеся з підписниками, спонукаючи їх до діалогу та залученості.

Використовуйте аналітику — важливо відстежувати, який контент найбільше сприймається аудиторією. Використовуйте аналітичні інструменти соцмереж для вдосконалення стратегії.

Два наших попередніх матеріали детально описують процес створення бізнес-сторінок у Facebook та аналогічний старт соціальної активності бізнесу в Instagram. У статтях ми покроково провели новачків по всім ключовим крокам і розкрили деталі функціональних можливостей, доступних адміністраторам аккакунтів у відповідних соціальних мережах.

Заключні думки

Просування малого бізнесу в інтернеті — це процес, що потребує часу та зусиль. Однак, він вартий уваги, оскільки дозволяє досягти нових висот і розкрити потенціал вашої діяльності. Створіть привабливий веб-сайт, використовуйте ключові слова та будьте активними в соціальних мережах. Результат не змусить себе чекати, а ваш бізнес процвітатиме в інтернеті та за його межами.


Сподобалась стаття? Читайте нас в телеграм